Sosyal Medya Pazarlaması Nedir? Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya Pazarlaması Nedir? Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya Pazarlaması Nedir? Nasıl Yapılır?

Sosyal medya pazarlaması, her büyüklükteki şirketin potansiyel müşterilere ulaşması için kullanabileceği güçlü bir yoldur. Eğer kitleniz ile Facebook, Twitter, Instagram ve TikTok gibi sosyal platformlar aracılığıyla doğrudan konuşmuyorsanız onları rakiplerinize kaptırırsınız. Ancak iyi bir sosyal medya pazarlaması, işinize kayda değer bir başarı getirebilir ve hatta olası satışları artırabilir.

Sosyal medya pazarlaması, pazarlama ve marka hedeflerinize ulaşmak için sosyal medya ağlarında içerik oluşturmayı ve paylaşmayı içeren bir pazarlama biçimidir. Bu pazarlama yöntemi metin ve görsel güncellemeleri, videolar ve kitlenizin katılımını sağlayan diğer içeriklerin yanı sıra ücretli sosyal medya reklamcılığı gibi faaliyetleri de içerir. Sosyal medya pazarlaması sürecinin başarılı olabilmesi için ise bu alanda uzman bir sosyal medya ajansı ile beraber çalışmak önemlidir.

Sosyal medya pazarlaması nedir?

Sosyal medya pazarlaması, bir işletmenin hizmetlerini, ürünlerini ve markasını tanıtmak için sosyal medya platformlarını ve sosyal kanalları kullanır. Bu pazarlama türü kendisini herhangi bir modern dijital pazarlama stratejisinin hayati bir parçası olarak belirlemiştir.

Sosyal medya pazarlaması hem ücretsiz hem de ücretli tanıtım yöntemlerini içerir ve işletmenin benzersiz yaklaşımlarını sunabilir. Tanım olarak sosyal medya pazarlaması sosyal bir çabadır ve sosyal medyadaki her eylem, çevrimiçi hedef kitlelerin sosyal bir davranışıdır.

Sosyal medya pazarlaması nedir?
Sosyal medya pazarlaması nedir?

Sosyal medya pazarlamasının faydaları

Sosyal medya kanalları aynı zamanda tüketicilerin bir marka veya hizmet hakkında bir şeyden şikayet edip etmedikleri veya sadece tavsiyeye ihtiyaç duydukları için konuşmaya gittikleri yerlerdir. Bu gibi durumlarda bir sosyal medya pazarlamacısı, sosyal medya kanalı aracılığıyla müşterilerle doğrudan etkileşim kurabilir ve diğer sosyal medya kullanıcılarına yardımcı olmak için müşteri hizmetleri aracılığıyla ve onları ek kaynaklara yönlendirerek çok fazla değer sağlayabilir.

Sosyal medya, markanızın müşteri kaybetmediğinden emin olmanın iyi bir yoludur ve aynı zamanda müşteri duyarlılığını ve insanların marka hakkında söylediklerini de takip eder. Toplu düzeyde geri bildirim toplamak ve diğer şirket departmanlarına iletmek için mükemmel bir yoldur.

Sosyal medya pazarlamasının faydaları
Sosyal medya pazarlamasının faydaları

Sosyal medya pazarlama istatistikleri

İşletmelerin sosyal medyayı sadece eğlence için kullandığı zamanlar çok geride kalmıştır. Artık her şey marka bilinirliği oluşturmak, kar etmek, sosyal kanıt sağlamak ve sadece işletmelerinizi büyütmekle ilgilidir. Rakamlar ve istatistiklerden daha iyi bir kanıt olamaz o halde sosyal medya pazarlama istatistiklerine bir bakalım:

 • Dünya nüfusunun %55’i sosyal medya kullanıcısıdır.
 • Facebook, aylık 2,89 milyar insanın kullandığı en yaygın sosyal medya platformudur.
 • Ortalama olarak insanlar sosyal medyada günde yaklaşık 2 saat 27 dakika harcar.
 • İnternet kullanıcılarının %93,33’ü sosyal medya kullanır.

Görüldüğü gibi sosyal medya platformları şirketlerin işlerini büyütmek için yatırım yapmak istemeleri gereken birçok potansiyele sahiptir.

Sosyal medya pazarlama istatisikleri
Sosyal medya pazarlama istatisikleri

Başarılı bir sosyal medya pazarlama stratejisinin temelleri

Başarılı sosyal medya pazarlama stratejileri her işletme için farklı görünecektir, ancak hepsinin ortak noktaları şunlardır:

 • Hedef kitleniz hakkında bilgi toplayın: Etkili sosyal medya pazarlama stratejileri oluşturmanın ilk ve en önemli adımı, hedef kitlenizi olabildiğince tanımaktır. Hedef kitleniz hakkında ne kadar çok şey bilirseniz stratejinizi o kadar iyi planlayabilirsiniz. Hedef kitleniz hakkında yaş, cinsiyet, konum, meslek, gelir, beğeniler, beğenmemeler, sorunlar, engeller ve erişebileceğiniz diğer tüm bilgiler dahil olmak üzere tüm bilgileri toplamalısınız.
 • Sosyal medya platformlarını akıllıca seçin: Hedef kitlenizi belirledikten sonra hangi sosyal medya platformunda daha aktif olduklarını bilmeniz gerekir. Her sosyal medya platformu farklı şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle hepsine tek bir teknikle hakim olamazsınız. Hepsini tek tek ele almak yerine tek tek hedeflemeniz gerekir. Her platformun çalışma stilini ve inceliklerini öğrenin.
 • Her platform için ayrı bir paylaşım stratejisi oluşturun: Sosyal medya platformlarını farklı birimler olarak ele alırken elbette her biri için farklı bir paylaşım stratejisi oluşturmanız gerekir. Farklı platformlardaki gönderilerin özünün aynı olması gerektiğini unutmayın çünkü her biri için nihai hedefiniz aynıdır. Platforma göre sadece anlatım tarzı değişmelidir. Gönderme stratejisi, yalnızca ifade tarzını değil aynı zamanda gönderinin zamanlamasını da içerir. Başlangıç olarak bu platformların genel pik saatlerine göre paylaşım yapabilirsiniz. Birkaç hafta sonra sayfanız için en yoğun ve kapalı saatler hakkında kendi verilerinizi analiz edebilir ve buna göre stratejinizi güncelleyebilirsiniz.
 • Bir içerik takvimi oluşturun: Hedef kitlenizi tanıdıktan ve en sevdikleri sosyal medya platformları aracılığıyla onlarla bağlantı kurduktan sonraki önemli adım bir içerik takvimi oluşturmaktır.
 • Hedeflerinizi belirleyin ve çıtayı yükseltmeye devam edin: Sosyal medya pazarlaması çalışmalarına başladığınızda iyi tanımlanmış bir hedefiniz olmalıdır. Nereye gittiğinizi bilmeden çaba sarf etmek, zaman ve emek kaybıdır. Kendiniz için belirlediğiniz hedef, performansınızın verimliliğini ölçebileceğiniz parametredir. Belirlediğiniz hedef, şirketinizin hedefi ile uyumlu olmalıdır. Yeni bir ürün piyasaya sürdüyseniz hedefiniz ürün hakkında bir ses yaratmak olabilir. Çok küçük bir müşteri kitleniz varsa hedefiniz satış hacminizi artırmak olabilir. Hedef ne olursa olsun ölçülebilir olarak net bir şekilde tanımlanmalıdır. Hedefinize ulaştığınızda veya ona yaklaştığınızda çıtayı yükseltin ve başarmak için daha çok çalışın.
 • Temel başarı ölçütlerini belirleyin: Belirli hedefler belirledikten sonra performansınızı doğru bir şekilde ölçmek için temel başarı ölçütlerini tanımlamanız gerekir. Seçtiğiniz başarı ölçütleri ne olursa olsun basit ve anlaşılır tutun. Hedefinizin müşteri tabanınızı genişletmek ve satış hacminizi artırmak olduğunu varsayalım, o zaman temel başarı ölçütleriniz olarak yönlendirme trafiğini veya dönüşüm oranlarını seçebilirsiniz. Amacınız marka imajınızı oluşturmaksa o zaman beğenilerin ve paylaşımların sayısı temel başarı ölçütleriniz olarak kullanılabilir.
 • Analiz edin ve yeniden planlayın: Tek seferde mükemmel bir plan yapmak zordur. Sosyal medya pazarlaması uzmanları bile bazı deneme yanılma yöntemlerinden sonra nihai plana erişir. Ayrıca en iyi planın bile sosyal medya trendlerinde meydana gelen herhangi bir değişiklik için gözden geçirilmesi ve ayarlanması gerekir.

Sosyal medya pazarlama planınızı oluşturma

Açık, özlü ve ölçülebilir olmasının yanı sıra yıl veya belirli bir zaman dilimi için hedeflerinizi ve bunlara nasıl ulaşacağınızı da özetlemesi gerekir. Etkili sosyal medya pazarlama stratejileri planlamasına yönelik bu kılavuzda, markanızın iddialı ancak ulaşılabilir bir sosyal medya pazarlama stratejisi üretmesini sağlamak için atmanız gereken beş eyleme dönüştürülebilir adımı inceleyeceğiz:

 • Önceki sosyal medya performansınızı denetleyin: Sosyal medya pazarlama stratejileri düşünmeye başlamadan önce markanızın önceki yıl, yarı yıl veya üç aylık dönemdeki sosyal performansını derinlemesine anlamanız çok önemlidir. Nerede ve nasıl potansiyel müşteri oluşturduğunuzu, web sitenize trafik çektiğinizi, sosyal takipleri ve artan dönüşümleri görebilmeniz için her sosyal kanaldaki metriklere dikkatlice bakın. Bu sonuçları bir önceki yıl için belirlediğiniz hedeflerle uyumlu hale getirdiğinizden emin olun.
 • Sosyal medya pazarlama hedeflerinizi tanımlayın: Sosyal medya pazarlama hedefleri her zaman şirketinizin daha geniş hedefleriyle yakından uyumlu olmalıdır. Sosyal medya pazarlaması hedefleri sektörünüze, şirketinizin büyüklüğüne, hedef kitlenize, rekabetinize ve diğer birçok faktöre bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir.
 • Hedef kitle kişilikleri oluşturun: İşiniz ne olursa olsun hedef kitleniz farklı hedef kitle ‘gruplarından’ oluşacaktır. Farklı hedef kitle gruplarınızın kimler olduğunu, sosyal medyada nerede takıldıklarını, hangi içerikle ilgilendiklerini ve daha fazlasını öğrenmek için verileri inceleyin. Her bir hedef kitle grubu için takipçilerinizin kim olduğunu açıkça tanımlamaya yardımcı olacak bir kişilik oluşturmalısınız. Hedef kitlenizden toplanan bilgiler, sosyal medya pazarlama stratejinizi uyarlamak ve sosyal medyadaki tüm hedef kitlelerle etkileşim kurmanızı sağlamak için net sosyal medya pazarlama stratejileri geliştirmenize yardımcı olmak için kullanılmalıdır. Hedeflerinize yönelik dönüşümleri sağlamak için hedef kitle kişilikleri içerik oluşturma, pazarlama kampanyaları, reklam hedefleme ve daha fazlasını bilgilendirmelidir.
 • Dağıtım kanallarını ve yayınlamak için önemli zamanları belirleyin: Dağıtım kanallarınızı belirlemeniz ve her kanal için sosyal medya pazarlama stratejileri tanımlamanız önemlidir.
 • Rakiplerinize göz atın: Bir sosyal medya stratejisi oluşturmanın son adımı rakiplerinizi kontrol etmektir. Rakiplerin markaları etrafındaki ve niş alanınızdaki duyarlılığı izlemek de önemlidir. Bu, hangi temel endüstri terimlerinin trend olduğunu, hangi içerik ve kampanyalara izleyicilerin yanıt verdiğini ve rakiplerin stratejilerinin zaman içinde nasıl değiştiğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Rakiplerinizi ve hedef kitleleriyle nasıl etkileşim kurduklarını anlayarak pazarınızı daha iyi anlayabilirsiniz. Ardından sosyal medya pazarlama stratejileri daha iyi bilgilendirmek için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Sosyal medya pazarlama ipuçları

Sosyal medya, herhangi bir şirketin dijital pazarlama stratejisinin başarısı için çok önemlidir. Takip, beğeni ve paylaşım sayısı hala önemli olsa da bir markanın güvenilirliği sadece bundan çok daha fazlası ile ayırt edilir. Günümüzde sosyal medya, markaların hedef kitlelerinin ihtiyaçlarını tam olarak anlaması gereken benzersiz bir dizi beceri gerektirir. Bu aşamada aşağıdaki sosyal medya pazarlama stratejilerinden yardım alabilirsiniz:

Çeşitli içerik oluşturun

Tek bir içerik türü olmadığını bilmeniz gerekir. İçerik pazarlaması, blog yazıları yazmaktan daha fazlasıdır. Sosyal profillerinizde paylaştığınız tek şey blog gönderileri olduğunda takipçilerinizi sıkabilirsiniz. Çünkü tüm takipçileriniz blog gönderilerini okumayı sevmeyebilir. İşletmenizin takipçileri ile gerçekten etkileşim kurmak ve kalıcı bir ilişki kurmak için farklı içerik biçimleri oluşturmanız gerekir. Örneğin aşağıdaki içerik türlerini oluşturmayı deneyebilirsiniz:

 • Bilgi grafikleri
 • Videolar
 • Kılavuzlar
 • Listeler
 • Podcast’ler
 • Röportajlar
 • Araştırma ve orijinal veriler
Çeşitli içerik oluşturun
Çeşitli içerik oluşturun

Tutarlı kalın

Tutarlı bir şekilde içerik yayınlamak, işletmenizi sosyal medya sitelerinde sağlamlaştırmada uzun bir yol kat edebilir. Bu, yalnızca müşterilerinizin gönderilerinizi görme olasılığını artırmakla kalmaz; aynı zamanda gönderileriniz yeterince etkileşim alıyorsa daha sık gönderi yapmak, işletmenize yeni müşteriler çekmeye yardımcı olabilir. Bu yüzden en azından haftada birkaç kez paylaşım yapmalısınız.

Sadece gönderi paylaşmayın, katılın

Sosyal medya kullanıcıları, takip ettikleri markalarla özgün etkileşimler isterler. Bu nedenle yüksek kaliteli ve alakalı içerik yayınlamanın yanı sıra kullandığınız her platforma göz kulak olduğunuzdan ve hedef kitlenizle etkileşim kurduğunuzdan emin olmalısınız. Bu aşamada gönderilerinizde veya hashtag’lerinizde çıkan soruları yanıtlayabilirsiniz.

Diğer kullanıcıların markanız veya ürününüz hakkında konuştuğunu fark ederseniz araya girmekten ve ek değer katmaktan korkmayın. Kullanıcılar, tüm gün bağlantı gönderen bir robotun değil bilgisayarın diğer tarafında gerçek bir insan olduğunu bilmek isterler.

Sosyal medya pazarlama stratejileri her platformda yayınlanan soruları yanıtlamayı içerdiğinden emin olun. Sizden bahseden kişilere anında yanıt vermeli, içeriğinizi paylaşan ve markanızdan bahseden kişileri gördüğünüzde değer katan kişilere teşekkür etmelisiniz.

İçerik oluşturma araçlarını kullanın

İyi bir sosyal medya yönetim aracı, genellikle sosyal medya pazarlaması çabaları için gerekli olduğunu kanıtlar. Bir içerik oluşturma aracı kullanmadan önce ise aşağıdakileri göz önünde bulundurabilirsiniz:

 • İhtiyaçlarınızı düşünün: Doğrudan araştırmaya atlamak yerine önce kendi hedeflerinizi ve önceliklerinizi belirleyin.
 • Araştırma yapın: Ne aradığınızı öğrendikten sonra ihtiyaçlarınızı karşılama potansiyeline sahip araçları bulmak çok daha kolay olacaktır. Aslında alternatifleri ölçmek için uygun bir dizi kritere sahip olacaksınız.
 • Hangisinin işinize en uygun olduğuna karar vermeden önce birkaç farklı aracı test edin.

Kendi özet akışınızı düzenleyin

Kendi özet akışınızı düzenlemeniz oldukça önemlidir. Bunun için rakiplerinizi takip ederek onları takip edin, kendi stratejinize uyarlayabileceğiniz fikirler edinin ve doldurabileceğiniz boşlukları belirleyin. Bunun yanı sıra değerlerinizi paylaşan veya ilham almak ve sıra dışı fikirler için harika içerik stratejilerine sahip markaları da takip edebilirsiniz.

Analitik ile başarıyı ölçün

Sosyal medya pazarlamanızı ne kadar planlarsanız planlayın, işlerin beklediğiniz gibi yürüyeceğinin garantisi yoktur. Ancak sonuçlarınızı takip etmezseniz sosyal kampanyalarınızın başarısını asla bilemezsiniz.

Sürece hedefler belirleyerek başladınız ve ardından en alakalı metriklerinizi belirlediniz. Bu nedenle bu metriklerin nasıl ilerlediğini sürekli olarak izlemeniz gerekir. Sosyal kampanyalarınız bu metrikler üzerinde istenen etkilere sahip mi?

Başarınızı izlemek için ise sosyal medya araçlarını kullanabilirsiniz. Sosyal medya pazarlama stratejileri hakkında takipçilerinizin ne düşündüklerini keşfetmek için ise sosyal kitlenizi araştırmayı da düşünebilirsiniz. Takipçileriniz, aklınıza gelmeyen değerli fikirler ortaya çıkarabilir.

Reklam verin

Çoğu sosyal medya platformu, bütçenizi tam olarak işinizle ilgilenme olasılığı en yüksek olan insan türlerine odaklamanıza olanak tanıyan, inanılmaz derecede ayrıntılı hedefleme yetenekleri sunar. Bu yüzden reklam vermek oldukça önemlidir.

Reklam verin
Reklam verin

İş için en iyi sosyal medya pazarlama platformları

Nüfus açısından önde gelen sosyal medya platformlarından bazıları Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter vb.’dir. Bu platformlar, insanların hayatlarını internette iletişim kurma ve içerik alışverişi yapma biçimleri açısından yeniden şekillendirmiştir.

Sosyal medya pazarlama platformları, aşağıdakiler gibi pazarlama hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir:

 • Web sitesi trafiğini artırma
 • Marka bilinirliğini artırma
 • Kilit kitlelerle etkileşimi ve iletişimi geliştirme
 • Marka kimliği ve pozitif marka çağrışımı oluşturma

Kitlenizi sosyal medya platformlarında ne kadar çok meşgul ederseniz sahip olduğunuz diğer pazarlama hedeflerine ulaşmanız o kadar kolay olacaktır. Markanızı pazarlamayı düşünebileceğiniz sosyal medya pazarlama platformlarının listesi aşağıdaki gibidir:

İş için en iyi sosyal medya pazarlama platformları
İş için en iyi sosyal medya pazarlama platformları

Facebook

Facebook’un aylık 2,27 milyardan fazla aktif kullanıcısı vardır ve bu da onu bir numaralı tercihiniz yapar. Facebook Reklam Yöneticisi ile yaş, konum, cinsiyet, ilişki durumu, eğitim düzeyi, ilgi alanları, iş unvanı, satın alma davranışı, cihaz kullanımı gibi faktörlere göre kullanıcıları hedefleyen reklamlar oluşturabilirsiniz.

Facebook ayrıca mevcut müşterilere ulaşmak için topladığınız telefon numaraları veya e-posta adresleri listesinden Özel Hedef Kitleler oluşturmanıza da olanak tanır. Web sitenizi ziyaret eden müşterileri hedeflemek için Facebook Pixel’i de kullanabilirsiniz. Her şirket için bir Facebook işletme sayfası şarttır, ancak sayfanızı düzenli olarak güncellediğinizden emin olmalısınız.

Youtube

YouTube’un 2 milyardan fazla kayıtlı kullanıcısı vardır. Şirket kültürünü vurgulamak ve öğreticiler ve gösteriler oluşturmak için en iyi sosyal medya platformudur. Şirketiniz içeriğini oluşturabiliyorsa YouTube, kullanıcılarla bağlantı kurmak için harika bir platform olabilir. Doğrudan platformda elde ettiğiniz görünümlerin yanı sıra sitenize yerleştirilecek videoları barındırmak için YouTube’u da kullanabilirsiniz. Görsel içerik, site ziyaretçilerinin ilgisini çekmenin etkili bir yoludur. Size YouTube’da bir hesap oluşturmanız için bir neden verir.

Instagram

Instagram, Facebook’a aittir ve aylık bir milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir. Facebook ile benzer reklam seçeneklerine sahiptir. Instagram, işletmenizin kişiliğini sergilemenize olanak tanıyan görsel bir platformdur. Metin ağırlıklı bir platform değildir ve gönderiler içinde bağlantılara izin vermez. İşin iyi yanı hedef kitlenizin yaratıcı deneyimini geliştirmek için kullanabileceğiniz çeşitli araçlara erişiminiz bulunur. Müşterilerinize fotoğraf ve videolar aracılığıyla ulaşmanız gerekiyorsa Instagram, işletmeniz için en iyi platformdur. Kullanmakta olduğunuz ürünlerinizin fotoğraflarını yayınlayabilir ve takipçilerinizden de aynısını yapmalarını isteyebilirsiniz.

Instagram hashtag’leri, pazarlamacıların daha geniş bir kitleye ulaşması için harika bir yoldur ve bu kitle, Instagram hikayeleri veya Instagram Canlı Video özelliği aracılığıyla daha da genişletilebilir.

LinkedIn

LinkedIn, profesyoneller için birincil sosyal ağ sitesi olarak bilinir. Müşterilerinizi işletmeniz hakkında güncellemek, yeni ekip üyeleri almak ve sektör ortaklarıyla bağlantı kurmak için kullanabilirsiniz. Profesyonel bir ağ olduğu için B2B sosyal medya pazarlaması için en iyi seçimi yapar.

Twitter

Twitter’ın günlük ortalama 186 milyon aktif kullanıcısı vardır. Hızlı tempolu bir platformdur ve birçok kullanıcı yeni bilgiler almak için burayı ziyaret eder. Düzenli olarak orijinal içerik yayınlayan şirketler için iyi bir pazarlama platformudur. Twitter ayrıca kullanıcılarının yeni blog yazılarına ve sayfalarına bağlantılar paylaşmasını kolaylaştırır ve düzenli olarak yaparsanız kullanıcıları doğrudan yeni içeriğinize yönlendirebilirsiniz.

Snapchat

Snapchat’in günlük 238 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunur. Gerçek zamanlı güncellemeler göndermek ve etkinlikleri tanıtmak için iyi bir platformdur. Snapchat, kullanıcılarının 24 saat boyunca platformda aktif kalan fotoğraf ve videoları yayınlamasına olanak tanır. Ürün lansmanları veya bir konferans gibi zamanında etkinlikleri tanıtması gereken işletmeler için iyi hale getirir.

Ayrıca pazarlamacıların belirli bir dönemde belirli yerlerdeki etkinlikleri tanıtmak için özel, markalı coğrafi etiketler oluşturmasına olanak tanır. Snapchat, daha genç olan bir kitle için iyi bilinen bir platformdur ve onu üniversite öğrencilerini hedeflemek için en iyi platform haline getirir.

TikTok

TikTok sosyal medya platformu, dünya genelinde 689 milyondan fazla aylık aktif kullanıcıya sahiptir. Kullanıcılara iş sahnelerinizin arkasına bir göz atmanıza ve viral trendlerde yer almanıza yardımcı olacak iyi bir platformdur. Kullanıcılarının çeşitli amaçlarla kısa videolar paylaşmasına olanak tanır. Bu kısa videolar viral danslar ve hızlı eğitimler olabilir. İşletmenizle ilgili videolar paylaşmak dışında işletmenizi tanıtmak için TikTok’un reklamcılık özelliklerini de kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak sosyal medya sürekli değişmektedir. Her yıl ortaya çıkan yeni güncellemeler ve trendler vardır ve bu da pazarlamacıların ayak uydurmak için stratejilerini değiştirmelerine neden olur. Bu aşamada ise ister büyük bir sosyal medyaya sahip olun ister yeni başlıyor olun sosyal medya pazarlama stratejileri oluşturmak için verdiğimiz ipuçlarını kullanabilirsiniz. Çünkü bu stratejiler, rakiplerinizin önüne geçmenize ve hedef kitlenizi onlara ve bir bütün olarak sektörünüze değer katacak şekilde büyütmenize yardımcı olabilirler. Ayrıca bu süreçte sosyal medya danışmanlığı hizmetinden de yararlanarak stratejilerinizi geliştirebilirsiniz.

Share with

Start typing and press Enter to search

Call Now ButtonBizi Hemen Arayın