Uluslararası Sosyal Medya Danışmanlığı

Uluslararası sosyal medya danışmanlığı hizmeti sunan Rayorca, markanız için hedef kitlenize yönelik içerikler üretir ve marka değerinizi artırır. Hedef kitleniz ile olan bağınızı güçlendiren ekibimiz ile tanışmak için hemen bizimle iletişime geçin!

Formu Doldurun Sizi Arayalım

  Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmetlerimiz

  Sosyal Medya Stratejisi

  Sosyal medya çalışmaları kapsamında ilk olarak yapacağımız iş markanıza yönelik strateji geliştirme olmaktadır. Bu süre zarfında hedef kitlenizi temel alarak interaktif bir sosyal medya yönetimi nasıl yapabileceğimiz üzerine kafa yoruyoruz.

  Moderasyon

  Sosyal medya hesaplarınızı düzenli olarak takip ediyoruz ve takipçi yorumlarını, gelen DM mesajlarını en kısa süre içerisinde cevaplıyoruz. Çünkü müşteri memnuniyetini bu şekilde sağlamanın marka itibarı açısından önemli olduğunu biliyoruz.

  Raporlama

  Sosyal medya kanallarınızın takipçilerinin ve etkileşimlerinin büyümesini sürekli olarak analiz ediyor ve iyileştiriyoruz. Ardından ilerlemenizi düzenli olarak raporluyoruz.

  İçerik Planlaması

  Stratejik içerikler hazırlıyor, farklı mecralarda ne zaman ve nasıl sunacağımızı planlıyoruz. Çünkü markanızı ve ürünlerinizi tanıtmak için kaliteli içeriğin, uygun dilde ve zamanda yayınlanması gerektiğini biliyoruz.

  SEO Hizmeti

  SEO ekibimiz tarafından oluşturulan kapsamlı bir optimizasyon stratejisi, belirlenen ciro artırıcı anahtar kelimeler özelinde sıralamanızı yükseltmeye odaklanır. Bu bağlamda Rayorca, önce sektörünüzü, rakiplerinizi ve müşterilerinizi analiz eder, ardından yüzlerce hedef anahtar kelime ile sonuç almak için size en uygun stratejiyi geliştirir.

  Neden En İyi Sosyal Medya Danışmanlık Şirketi Olarak Rayorca'yı Seçiyorlar?

  Hızla gelişen dijital dünyada adını duyurmak isteyen markalara iş çözümleri sunan Rayorca, itibarınızı artırmanız için çalışır.

  Sosyal Medya Danışmanlığı İş Akış Süreci

  Sosyal medya içerik yönetimimiz ile markanızın başarılı olmasına yardımcı olacak profesyonel, çözüm odaklı stratejiler tasarlıyor ve uyguluyoruz. Oluşturmuş olduğumuz dikkat çekici içeriklerimiz ile markanızın akılda kalıcı olmasını sağlıyor ve içerikleri en doğru şekilde paylaşıyoruz.

  Brief

  Önce markanızı ve hedef kitlenizi sizden dinliyor ve hedeflerinizi öğrenmek adına bir brief talep ediyoruz. Bu brief içerisinde sizden en yakın rakiplerinizi, markanızın vaadini, rakiplerinizden farklarınızın neler olduğunu bize aktarmanızı istiyoruz.

  Analiz ve İnceleme

  Sosyal medya hesaplarınız üzerinde çalışmaya başlamadan önce sektörle ilgili genel bir araştırma yapıyoruz. Potansiyel müşterileriniz ve ulaşmak istediğiniz hedefleri değerlendiriyor ve rekabet ettiğiniz diğer sosyal medya hesaplarını araştırarak analiz ediyoruz.

  Strateji ve Planlama

  Hedeflerinize ulaşmak için neler yapabileceğimizi detaylı olarak planlıyoruz. Marka imajınızı geliştirmek için paylaşım ve içerikleri planlıyor ve belirli bir program dahilinde paylaşılmak üzere listeliyoruz.

  Uygulama

  Strateji ve planlama safhasında çıkardığımız sonuç doğrultusunda içeriklerin tasarımlarını hazırlıyor ve onayınıza sunuyoruz. Ardından da üretilen içerikler kapsamında onay aldığımız içeriklerin yayın planını sağlıyoruz.

  Raporlama

  Stratejinin uygulanmasından sonra çalışmanın sonuçlarını alıyor ve raporluyoruz. Ardından potansiyel müşterilerle yakın temas için paylaşım ve tanıtımların, aynı zamanda potansiyel müşterilerle etkileşime girerken sosyal medya hesaplarının etkinliğini iyileştirmeye kafa yoruyoruz.

  Markanızın Sosyal Medya Mecralarındaki İtibarını Artırıyoruz!

  Markanızın Sosyal Medya Kanallarındaki İtibarını Artırıyoruz!

  Dijital pazarlamanın ayrılmaz bir parçası olan sosyal medya, süreklilik ve etkili stratejiler ile bir araya geldiğinde başarı yaratır. Bunun farkında olan Rayorca ekibi, markanıza yönelik en doğru itibar yönetimi stratejisi üzerine çalışır. Bu sayede ajansımız sizi rakiplerinizden farklılaştırır, itibarınızı artırır ve müşterilerinizin sizinle iletişim kurmasını ve sizi gerçekten tanımasını sağlar. Sonuç olarak doğru içerik, doğru kampanyalar ve sizi destekleyecek doğru iş ortakları ile sosyal medya mecralarında başarılı olmanızı sağlar.

  Sosyal Medya Kanalları Üzerinden Hedef Kitlenizle İletişiminizi Artırıyoruz!

  Sosyal Medya Kanalları Üzerinden Hedef Kitlenizle İletişiminizi Artırıyoruz!

  Sosyal medya hesabınızın bir sosyal medya danışmanı tarafından yönetilmesi çok önemlidir. Sosyal medya platformları, potansiyel müşterilerin sizi takip ettiği platformlardır. Sosyal medya uygulamalarının en güzel yanı ise kullanıcıların marka ile anında iletişim kurabilmesidir. Rayorca’nın sosyal medya danışmanlığı hizmeti, ne sıklıkla paylaşım yapılması gerektiği ve paylaşımların kalitesinin nasıl olacağı gibi birçok detayı kapsayan çalışmaları içerir. Bu sayede markanızın değerini yükseltir ve hedef kitlenizle olan iletişimi artırır.

  Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmetimizle Yıldızlaşmaya Başlayın!

  Markanızı sosyal medya kanalları üzerinde doğru bir şekilde anlatmak ve markanızın itibarını yükseltmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Rayorca ekibi güçlü taraflarınızı en iyi şekilde anlatabilmek  ve iyi bir iletişimi stratejisi geliştirebilmek için derinlemesine hedef kitle araştırması ve rekabet analizi yapar. Eğer ki siz de bu tekniklerden faydalanmak ve markanızı sosyal medyada yıldızlaştırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Satisfied Clients

  Dijital Pazarlama Ajansı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  Sosyal medya danışmanlığı, ajanslar ve kişiler tarafından sağlanan bir hizmettir. Bu danışmanlık türü, şirketinizin sosyal medya hesaplarını yönetmek, analiz etmek ve etkileşimde bulunduğunuz kullanıcılarla iletişim kurmak dahil olmak üzere çeşitli görevleri yerine getiren sosyal medya danışmanları tarafından verilir. Sosyal medya danışmanı, markaları destekleyerek ve markaların sosyal medyada aktif olmalarını sağlayarak onları tanıtmak için çalışır. Sosyal medya danışmanları, sosyal medya yönetimi, içerik üretimi, organik takip sağlama, sosyal medya ile ürün tanıtımı ve reklam kontrollerini yönetmek için kapsamlı hizmetler sunar. Kısacası sosyal medya danışmanları, markaların, sosyal medya reklam kampanyalarını yürüten, sosyal medya paylaşımları ile etkileşimi ve marka bilinirliğini artırmaya çalışan kişilerin sesi ve yüzüdür. Sosyal medya danışmanları, görevleri ise aşağıdaki gibidir:

  • Sosyal medyadaki markanın, ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak ve şirketin varlığını yönetmek.
  • Dijital pazarlama, müşteri ilişkileri yönetimi ve iletişim stratejilerine göre şirketin sosyal medyada var olmasını sağlamak.
  • Hedef kitlenizin doğru takipçilerine ulaşmak için şirketinizin veya markanızın bilinirliğini artırmak.
  • Sosyal medyada farkındalık yaratmaya ve sürekli müşteri kazanmaya yönelik faaliyetlerde bulunmak.
  • Sosyal medyada farkındalık yaratırken müşteri soruları için bir iletişim stratejisi oluşturmak.
  • Sosyal medya faaliyetlerini düzenli olarak raporlamak ve analiz etmek.

  Sosyal medya danışmanlarının en önemli faydalarından biri, sosyal medya hesaplarınızı yöneterek doğru hedef kitleye ulaşma fırsatı sunmasıdır. Aynı zamanda dünyanın her yerine ulaşma imkânı sağlayan bu hesaplar, işini ileriye taşımak isteyenler için en kalıcı çözümü sunmaktadır. Başarılı sosyal medya hesapları sizi güncel tutar ve potansiyel müşterilerinizin sizi bulmasını kolaylaştırır. Sizin için en iyi ve en etkili görsel içerikleri kullanan bir sosyal medya danışmanı ile beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayabilirsiniz. Markanıza değer katan bu kişiler, hızlı bir şekilde hedefinize ulaşmanız ve rekabette geride kalmamanız için ihtiyacınız olan yardımı sağlar. Bu yüzden sosyal medya danışmanları ile çalışmaya değerdir. Sosyal medya yönetimi konusunda uzman sosyal medya danışmanı ekibimiz, takipçilerinizle en doğru iletişimi markanızın sosyal medya hesapları üzerinden kurar. Bu süreçte marka imajınızla örtüşen içeriklerin paylaşılabilmesi adına platformların boyutlarına yönelik tasarımlar hazırlanır. Ayrıca ürün ve hizmetlerinizin daha fazla kişiye ulaşması ve markanızın sadakatini sağlamak için en doğru içerikleri kullanır. En iyi fikirlerle hayata geçirilen stratejiler, markanızı sosyal medyada zirveye taşır.

  Sosyal medya danışmanlığı hizmeti ile marka bilinirliği ve satışlar üzerinde olumlu etki yaratılır. Sosyal medya kanallarının popülaritesi her geçen gün arttıkça, reklam ve pazarlama yöntemleri de artmaktadır. Bu yüzden son gelişmelere ayak uyduran bir sosyal medya ajansı ile çalışmanız gerekir. Bu ajansların maliyetleri ise aylık görseller, video çalışmaları, sosyal medya hesaplarının sayısı gibi faktörlerden etkilenir. Bundan dolayı net bir fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Daha bilinen ve güvenilir bir marka olmak için, her zaman sosyal medya kanallarını kullanmanız gerekir. Bu sayede sosyal medya yönetimi ile marka bilinirliğinizi artırarak işinizi büyütebilirsiniz. Doğru sosyal medya planlaması ile birlikte doğru hedef kitleye ulaştığınızda, hızlı bir şekilde büyümeye başlayabilirsiniz. Müşterileriniz ile anlık iletişim kurarsanız, marka güveninizi ve farkındalığınızı artırarak onlarla olan bağınızı güçlendirirsiniz. Uygun bir kampanya stratejisi ve hedefi, markanız için düşük bir reklam bütçesi ile harika bir iş yapabilirsiniz. Bu sayede markanızın geleceğine doğru daha büyük bir adım atmış olursunuz. Tüm bu nedenlerden dolayı bir sosyal medya danışmanı ile beraber çalışmanız ve sosyal medya kanallarına yatırım yapmanız önemlidir.

  Rayorca ajansı olarak sosyal medya hesaplarınız söz konusu olduğunda öncelikle kurumunuzun veya şirketinizin hedef kitlesini ve gelecek hedeflerini göz önünde bulunduruyoruz. Ardından rakipleri analiz ediyor ve bunları somut verilere dönüştürüyoruz. Ayrıca, kurum kültürünüzü görselleştirmek için her sosyal ağ uygulamasına özel bir içerik stratejisi oluşturuyor ve kimliğinizi sosyal medyada ortaya çıkaran ve sektörünüzün yapısına uygun hizmet anlayışınızı yansıtan stratejiler geliştiriyoruz. Bu sunduğumuz desteklerin yanı sıra aylık olarak tüm sosyal medya uygulamalarında kurumunuzun takipçi durumunu sunuyor ve organik takipçilerin yüzdesi ve geçmiş dönemdeki durumları hakkında sizi bilgilendiriyoruz.

  Marka bilinirliğini ve etkileşimi artırmak, hedef kitle oluşturmak ve ilgili kitleleri amaçları doğrultusunda satış yapmaya yönlendirmek için sosyal medya danışmanlığı hizmetlerini kullanmanız gerekir. Bu aşamada sosyal medya yönetiminden olumlu geri dönüşler almak istiyorsanız, uluslararası sosyal medya danışmanlığı hizmeti veren ajansımız ile iletişime geçebilirsiniz. Ajansımız farklı sektördeki birden çok marka ile çalıştığı için ise tecrübeli olduğumuz birçok sektör vardır. Bunlar arasında sağlık, astroloji, bilişim, pazarlama, gıda, tatil, mimari, eğitim, hukuk, ihracat ve emlak sektörleri bulunur.

  Tüketiciler bir ürün veya hizmet satın almadan önce sosyal medyada bunu araştırırlar ve marka hakkında ilk izlenimlerine göre harekete geçerler. Eğer tüketiciler sosyal medya hesabınızda aradıklarını bulamıyorlarsa artık sizinle ilgilenmeyebilirler. Bu nedenle Instagram ve Twitter başta olmak üzere tüm sosyal medya hesaplarınızı dikkatli bir şekilde yönetmeniz gerekir. Çünkü sosyal medya, işletmenizde marka bilinirliğini artırmak için oldukça önemlidir. Bu yüzden sosyal medya hesaplarınızı yöneten ve sürekli değişen trendlere ayak uyduran bir sosyal medya danışmanı ile çalışmanız daha verimli sonuçlar almanızı sağlar. Çünkü markanızın, yetkin bir sosyal medya danışmanına ihtiyacı vardır. Bu danışman tarafından oluşturulan bir sosyal medya stratejisi, markanız için paylaşılacak içeriklerin hazırlanmasını konusunda yol gösterici olur. Düzenli olarak oluşturulan stratejiler, hedeflere göre satış fırsatlarını artırarak büyüyebilen stratejilerdir. Sonuç olarak bir sosyal medya danışmanı, sizin ve rakiplerinizin ortak müşteri profilini ön planda tutarak stratejinizi geliştirir ve hesaplarınızı daha etkili yönetir. Bu yönetim aşamasında ise aşağıdakileri uygular:

  • Etkili ve özgün paylaşımlar ile algı yönetimi: Sosyal medya danışmanları, markanızın ürün ve hizmetleri hakkında farkındalık yaratarak mevcut ve potansiyel müşteri algılarını yönetir.
  • Diyalog yönetimi sayesinde marka sadakati yaratma: Sosyal medya, müşterilerle kişisel diyaloğun önünü açmakta ve müşteri ilişkileri yönetiminin yerini diyalog yönetimine bırakmaktadır. Bu nedenle sosyal medya danışmanları, hedef kitlenizden ve takipçilerinizden doğrudan geri bildirim alarak, alınan geri bildirimleri analiz ederek, ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak adımlar atarak müşteri sadakatini sağlar.
  • Verileri analiz ederek strateji belirleme: Bir sosyal medya hesabını yönetirken göz önünde bulundurulması gerekenler, alınan verilerin derinlemesine analizini ve analiz sonuçlarına hangi stratejinin uygun olduğuna karar vermeyi içerir.
  • Paylaşım saatlerini doğru seçme: Sosyal medyada etkili ve özgün içerik oluşturmak yeterli değildir. Bu içeriğin doğru zamanda paylaşılmasına özen gösterilmelidir. Doğru zaman, sektöre ve hedef kitleye bağlıdır.

  Start typing and press Enter to search

  Call Now ButtonBizi Hemen Arayın