Uluslararası Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Tüm dijital pazarlama kanallarında öne çıkmaya hazır mısınız? Dijital dünyada var olup küçük bir ekrandan milyonlarca kişiye ulaşmak için uluslararası dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti veren Rayorca’yı tercih edin!

Formu Doldurun Sizi Arayalım

  Dijital Pazarlama Danışmanlığı Hizmetlerimiz

  Sosyal Medya Pazarlama

  Marka bilinirliğinizi sosyal medya pazarlama araştırmalarında ölçüyor ve ilk olarak bunun üzerinde çalışıyoruz. Sosyal medya danışmanlığı sağlayarak sosyal medya reklam stratejinizi belirliyor ve yönetiyoruz. Bu süreçte tüm sosyal mecralarda sosyal medya stratejilerinin optimum şekilde planlanmasını destekliyoruz.

  Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

  Web sitenizi arama motorlarında daha üst sıralara çıkarmak için SEO çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Hedef anahtar kelimelerinizi ve bunların değerlerini belirliyor ve web sayfanızı bu anahtar kelimeler için optimize ediyoruz. Bu sayede site içi ve site dışı yaptığımız çalışmalarla web sitenizi arama motorları için en iyi noktaya getiriyoruz.

  Web Sitesi Tasarımı

  Firmanıza ve markanıza kurumsal kimlik kazandırmak için yenilikçi web sitesi tasarımları oluşturuyoruz. Deneyimli ekibimiz, faaliyet alanınıza bağlı olarak yüksek UX kullanıcı deneyimi ile e-ticaret, kurumsal web siteleri ve web tasarım çalışmaları yapmanızı sağlar.

  İçerik Pazarlama

  Markanızın içerik pazarlama sürecini ‘İçerik Kraldır’ mottosuyla yönetiyoruz. Sizin için dijital ortama uygun içerikler üretiyoruz. Çünkü harika içerik oluşturmanın, dijital pazarlamanın ayrılmaz bir parçası olduğunun farkındayız.

  Google Ads

  Google Ads sayesinde markanızın hem Google Arama Ağı'nda hem de binlerce web sitesini içeren Google Görüntülü Reklam Ağı'nda görünmesine yardımcı oluyoruz. Google'ın ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde oluşturduğu bir Google Ads hesabı ile hedeflerinize ulaşmanız ve ardından Google Ads stratejinizi hayata geçirmeniz için çalışıyoruz.

  E-Mail Pazarlama

  Markanız için E-mail pazarlama yöntemleri geliştiriyor, dönüşümlerini ölçüyor ve uygun stratejiler geliştiriyoruz. Bu süreçte pazarlama stratejileri belirliyor, hedef grup verileri oluşturuyor ve E-mail konseptini belirliyoruz.

  Dijital Pazarlama Konusunda Neden Rayorca Tercih Ediliyor?

  Dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti veren Rayorca, Google yönergelerine göre yüksek kaliteli pazarlama stratejileri geliştirme görevini üstlenir.

  İş Akış Süreci

  Herkes için uygun olan bir dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti vermek yerine, her müşterinin web sitesine özel dijital pazarlama stratejileri geliştiriyoruz. Bu süreçte, markanızın dijital varlığını sağlamak için gereken tüm optimizasyon süreçlerinde sizi destekliyoruz.

  Marka ve Proje Analizi

  Markanızın dijital pazardaki yerini belirliyoruz. Ayrıca sektör ihtiyaçlarını ve rakiplerin kaynaklarını analiz ediyor ve markanızın güçlü ve zayıf yönleri hakkında ayrıntılı raporlar üretiyoruz.

  Rekabet Analizi

  Rekabet analizi kapsamında rakiplerin mevcut anahtar kelimelerini, teknik site analizini, sosyal medya hesaplarını inceliyor ve size ayrıntılı geri bildirimler sağlıyoruz.

  Strateji Planlama

  Dijital pazarlama faaliyetlerinin etkin ve ölçülebilir olması için strateji planları oluşturuyoruz. Oluşturduğumuz planı, hangi platformdan hangi aralıklarla çalışılacağını detaylandırıyoruz.

  Onay ve Çalışmalara Başlama

  Markanız stratejiyi onaylayıp planımızı kabul ettikten sonra vakit kaybetmeden dijital pazarlama danışmanlığı faaliyetlerine başlıyoruz.

  Raporlama

  İlgili ay kapsamında yapılan çalışmalar, bütçe kullanımı ve sonuçları hakkındaki detaylı raporları gelecek ayın ilk haftasında size sunuyoruz.

  Dijital Pazarlama Danışmanı Markanızı Nasıl Geliştirir?

  Dijital Pazarlama Danışmanı Markanızı Nasıl Geliştirir? ​

  Markanız için en doğru dijital stratejiyi geliştirmeyi ve en düşük maliyetle maksimum verim elde etmeyi hedefliyoruz. Dijital pazarlama stratejisi oluşturup hedefler belirledikten sonra, iletişimleri ve kampanyaları ölçüp raporluyoruz. Hazırladığımız bu rapor, sürekli olarak gerekli önlemleri almakta ve yarattığımız faydaları açıklamaktadır. Dijital pazarlama danışmanlığı hizmetimiz sayesinde ise markanızın itibarını yönetiyor ve markanızı öne çıkararak bilinirliğinizi artırıyoruz.

  Markaya Özel Dijital Pazarlama Taktikleri

  Dijital Pazarlama Danışmanı Markanızı Nasıl Geliştirir? ​

  İşletmenizin başarısını hedefliyorsanız veya hedef kitlenize çok hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, dijital pazarlama taktiklerimizden yararlanabilirsiniz. Çünkü dijital pazarlama artık bir seçenek değil, markaların ayrılmaz bir parçasıdır. Bu süreçte ise markalara özel dijital pazarlama taktikleri geliştirerek hem bireylerin hem de markaların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyoruz.

  Dijital Pazarlama Danışmanlığı Hizmetimizle Yıldızlaşmaya Başlayın!

  Markanızın yer alacağı dijital pazarlama kanalları için markanıza özel stratejiyi belirliyor ve tüm dijital pazarlama faaliyetlerinizi yönetiyoruz. Bu aşamada her müşterimize özel olarak yaklaşıyor ve markanıza en uygun stratejiyi uyguluyoruz. Sizlerle birlikte el ele verip markanızı hep birlikte yıldızlaştırıyoruz!

  Satisfied Clients

  Dijital Pazarlama Danışmanlığı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  Dijital pazarlama danışmanı, pazarlama aksiyonlarını yönlendiren ve bir markanın dijital mecralar üzerinden doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlayan kişidir. Aslında bu kişiler, dijital mecraların yönetimi hizmetlerini gerçekleştirir. Dijital pazarlama danışmanı, doğrudan pazarlamadan anlar ve markaların sosyal medyada doğru hedef kitleye ulaşmasına yardımcı olur. Bu kişiler, bir markanın hizmet talebi yaratacak potansiyel müşterilerini, ulaşmak istedikleri kitleyi ve markaya en uygun stratejiyi belirlemek ve markayı tanıtmak için gereken en doğru analiz ve bütçeyi belirlemekle sorumludur. Kısaca dijital pazarlama danışmanları, şirketlerin ve markaların potansiyel müşterilerle tanışmalarını ve ürün ve hizmetlerini çevrimiçi pazarda satmalarını sağlar. Bu, işletmelerin dijital pazarda rekabet etmelerine ve büyümelerine yardımcı olur. Dijital pazarlama danışmanları ayrıca kurumsal hedefleri belirlemekten ve bunları göz önünde bulundurarak kısa ve uzun vadeli stratejiler belirlemekten sorumludur. Bu kişiler, ürünlerine ve hedef kitlelerine en etkin şekilde hizmet verebilmek için doğru pazarlama kanallarını belirler. Bu sayede sizler de doğru strateji ile satışlarınızı artırırken markanızın ve ürününüz hakkında bilinirliğinizi artırabilirsiniz.

  Dijital pazarlama danışmanı, dijital pazarlama stratejisinin hazırlanmasında, yüksek dönüşüm kampanyalarının oluşturulmasında, hedeflenen KPI’ların elde edilmesinde, yenilikçi kampanya fikirleri oluşturulmasında ve çok kanallı pazarlama stratejileri kullanarak markanızın büyütülmesinde rol oynar. İyi bir dijital pazarlama danışmanının özelliklerinden biri, dijital pazarlama stratejisini geliştirmek için çeşitli verileri kullanabilmesidir. Dijital pazarlama danışmanları, internetin tamamen rakamlara ve algoritmalara dayandığını iyi bilir ve stratejisinin sonuçlarını takip eder. Analitik ve veri kullanımını izlemek, dijital pazarlama danışmanlarının pazarlama stratejilerinin başarısını aktif olarak izleyebilmelerini ve ilgili değişiklikleri yapabilmelerini sağlar. Diğer bir deyişle, dijital pazarlama danışmanları, veri topladıktan sonra alınan bilgileri kullanarak, veri tabanlı dijital pazarlama stratejilerini geliştirebilir veya değiştirebilirler. Sonuç olarak daha yüksek bir dönüşüm oranı elde edebilirler.

  Ayrıca bir dijital pazarlama danışmanının yapması gereken en önemli şey harika içerik oluşturmaktır. Bu kişilerin aynı zamanda marka tanıtımı açısından hedef kitlenize en uygun ve kolay şekilde hitap etmesi gerekir. İlişkileri ön planda tutar ve müşteri memnuniyetini sağlamayı hedefler. Sonuç olarak dijital pazarlama danışmanı aşağıdaki görevlerden sorumludur:

  • Sosyal medya kanallarına hakimiyet ve marka bilinirliğini artırma
  • Sürekli güncellenen sektör yeniliklerini takip etme
  • Markanızı ön plana çıkarmak için kampanya stratejileri oluşturma ve kurgulama
  • Google Ads, Facebook Business Manager, Google Analytics, Google Search Console Paneli hakkında bilgi sahibi olma

  İnternet kullanımı tüm dünyada ve ülkemizde her geçen gün artmaktadır. Özellikle son zamanlarda bankacılık, eğitim, sağlık, eğlence, alışveriş gibi birçok alanda internet üzerinden hizmet almak kolaylaşmıştır. Ancak dijital pazarlamada en büyük değişim e-ticaret şirketlerinde görülür. E-ticaret sektörünün her geçen gün gelişmesi, markaların dijital pazara girmesine neden olmuştur. Markasının dijital pazarda yerini almasına veya halihazırda bu mecralarda yer alan markaların daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla bu alanda sunulan tüm hizmetler dijital pazarlama danışmanlığı olarak tanımlanmaktadır. Bu tür danışmanlık hizmetleri ajanslar tarafından sağlanmaktadır.

  Dijital pazarlama danışmanlığı, internet kullanımının önemli ölçüde artmasının yarattığı bir danışmanlık hizmeti olan yeni bir hizmet alanıdır. Bu danışmanlık türü, markanız için dijital pazarlama planları oluşturur ve markanızı rekabet ettiğiniz pazarda konumlandırır. Hedef kitleye doğru şekilde ulaşmak için dijital pazarlama stratejilerini doğru kanallarda başarıyla uygular. Dijital pazarlama danışmanlığı aynı zamanda yürütme ve uygulama da içermektedir. Örneğin danışmanlar sosyal medya kanallarınızda içerik paylaşabilir, Google Ads veya Facebook kampanyalarınızı yönetebilir ya da web sitenizi optimize edebilirler. Ayrıca bunların yanında da detaylı analizler yaparak kayıpları tespit eder, fırsatları ortaya çıkarır, yeni stratejiler geliştirir ve bir işletmenin veya markanın istediği kanallarda büyümesine yardımcı olacak fikir ve stratejiler sağlarlar.

  Dijital pazarlama, elektronik bir cihaz veya internet kullanan herhangi bir pazarlama faaliyetini içerir. Markalar, mevcut ve potansiyel müşteriler ile bağlantı kurabilmek için çeşitli dijital kanalları kullanır. Bir şirketin dijital pazardaki görünürlüğünü artırmak, marka imajını güçlendirmek ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için ise dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti alınabilir. Dijital pazarlama danışmanlığı, bir şirketin ürün ve hizmetleriyle ilgili tüm faaliyetlerinin çevrimiçi bir platformda yönetilmesini içerir. Bu hizmetin temel amacı markayı pazarda iyi bir yere konumlandırmak, farkındalık yaratmak ve büyümeyi sağlamaktır ancak kullanılan yöntemler ve kanallar farklılık gösterebilmektedir. Bu danışmanlık hizmeti aşağıdakileri kapsar:

  • Facebook ve Instagram Reklamcılığı (Business Manager)
  • E-Posta Pazarlama
  • Influencer Pazarlama
  • Mobil Pazarlama
  • Google Reklamları
  • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
  • Google Analytics (Raporlama)

  Değişen tüketici alışkanlıkları ve çevrimiçi platformlara duyulan istek nedeniyle dijital pazarlama hizmetleri daha önemli hale gelmiştir. Çünkü sektörde dijital dönüşümü rakiplerinden daha hızlı tamamlayan şirketler hakimdir. Her geçen gün ivme kazanan dijital dönüşüm artık olmazsa olmaz bir hal almıştır. Bu aşamada firmanızın bu rekabetten sıyrılıp öncü olmasını istiyorsanız dijital pazarlama gerçeğini göz ardı etmemeniz gerekir. Dijital pazarlama hizmetlerinin bir parçası olarak işletmenizle ilgilenen dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti, markanız için hedeflenen tanıtımlar aracılığıyla içeriğin oluşturulmasını ve gerekli stratejilerin yürütülmesini gerçekleştirir. Bu sayede hedef kitlenizi genişletebilir ve daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Çünkü çevrimiçi dünyanın bir parçası olan dijital pazarlama, internette marka bilinirliğinizi artırmanıza yardımcı olur.

  Dijital pazarlama hizmetinin faydalarından biri, hedef kitleyi analiz etmek ve net sonuçlar elde etmek için özel pazarlama teknikleri kullanmaktır. Geleneksel yöntemlere göre daha uygundur ve bu maliyetlerin ölçülebilir olması büyük bir avantajdır. Kayıp ve israf olasılığı olmadığından minimum bütçe ile maksimum verim elde edilebilir. Tıklama ve görüntüleme sayısı da net bir şekilde görüntülenebildiğinden, aksilikler hızla önlenebilir.

  Dijital pazarlamanın faydalarından bir diğeri ise interaktif iletişimdir. İnternet kullanıcıları, reklamı yapılan ürün veya hizmetler hakkında e-posta gönderebilir, sosyal medya platformlarında yorum yazabilir, şirketlerle gerçek zamanlı olarak iletişime geçebilir ve canlı çevrimiçi müşteri hizmetleri aracılığıyla hızlı yanıtlar alabilirler. Bütün bunlar geleneksel pazarlamada oldukça zordur.

  Stratejinizin nasıl performans gösterdiğini anlamak ve markanıza yardımcı olmak, ihtiyacınız olan dijital pazarlama stratejisini anlamanıza yardımcı olacaktır. Çünkü daha fazla sonuç ile dijital pazarlama kampanyanızı doğru yönde genişletebilir ve yatırımınızı artırabilirsiniz. Pazarlama kampanyalarınızın sonuçlarını ölçerek hedef kitlenize, pazara ve mevcut sektör trendlerine ilişkin anlayışınızı sürekli olarak geliştirebilirsiniz.

  Dijital pazarlama kampanyaların sonuçlarını görmenin en iyi yolu onları raporlamaktır. Her platformun kendi analitik araçları vardır. Analiz platform araçları dışında Google Analytics ve diğer SEO araçlarını kullanarak da dijital pazarlama hizmeti ve kampanyalarını ölçebilirsiniz. Google Analytics, web sitenizi ziyaret edenlerin sayısı, en popüler sayfalar, ziyaretçilerinizin web sitenizi nasıl takip ettiği, çevrimiçi hedeflerinize ne sıklıkla ulaştığınız ve daha fazlası hakkında temel ve ayrıntılı veriler sağlar. Bu bilgiler, hangi içerik ve kampanyaların etkili olduğunu belirlemenize, dönüşümleri artırmanıza ve web sitenizi optimize etmenize yardımcı olur.

  Dijital pazarlama, geleneksel yöntemlere kıyasla daha geniş bir kitleye ulaşmayı kolaylaştırır. Dijital pazarlama kullanmıyorsanız, kârlı bir pazarlama alanını dışarıda bırakmışsınız demektir. Dijital dünya, markaların mevcut ve potansiyelleriyle bağlantı kurmasına olanak tanır. Ayrıca dijital dünyanın gücünü biliyorsanız, mobil odaklı hedef kitlenizi bulmak ve onlarla bağlantı kurmak için aynı ülkede olmanıza bile gerek olmadığını da bilirsiniz. Çünkü uygulamalar, e-posta ve web siteleri kelimenin tam anlamıyla potansiyel müşterilerinizin avucundadır.

  Uzmanlık gerektiren tüm platformlarda deneyimli olan bir dijital pazarlama danışmanlık firması ile çalışmak organik araştırmalarla markanın dikey ivmesini artırır. Çünkü bu firmalar, minimum bütçe ile maksimum verim elde etmek için gerekli tüm çalışmaları dikkatli bir şekilde gerçekleştirir. İşbirliğine değer veren danışmanlardan oluşan bir ekip, şirketinizin isteklerine yanıt verir ve uygun stratejiler geliştirir. Bu açıdan kurulduğu günden bu yana dijital alanda şeffaf hizmet politikası ve deneyim ilkeleri üzerinde çalışan ajansımız, çalışmalarını ve sonuçlarını düzenli olarak sizlerle paylaşır. Bunun sonucunda markanızın bilinirlik düzeyi artar, hedef kitleniz büyür ve daha fazla kazanç sağlarsınız.

  Dijital pazarlama, televizyon, radyo ve dergi gibi geleneksel medya kanallarından farklı yöntemlerle ürün ve hizmetleri desteklemek ve tanıtmak için internetin tüm kanallarının etkin kullanımı ve analizidir. Bir dijital pazarlama danışmanlık firması, markanın dijital pazarlama stratejisini ve kampanyalarını geliştirir, uygular, yönetir ve ölçer. Birçok dijital pazarlama danışmanı sosyal medya, SEO, içerik pazarlama ve PPC gibi çeşitli dijital pazarlama türlerinde uzmanlaşmıştır. Bu kişiler daha küçük hedeflere ulaşmayı amaçlar. Markanın web sitesi trafiğini artırmak, sosyal medyayı takip etmek ve dönüşüm oranını iyileştirmek gibi genel hedeflerin yanı sıra markanın satışlarını artırmak gibi amaçlara da sahiptir. Ayrıca bu firmalar, bütçe kısıtlamalarını ve işin diğer önemli yönlerini dikkate alarak kampanya hedeflerine ulaşmak için çalışırlar.

  Bir dijital pazarlama danışmanlık firması ile çalıştığınız takdirde ise uygulanan dijital pazarlama stratejisi sayesinde hedef kitlenizi istediğiniz gibi sınırlandırabilir, istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde onlara hızlıca ulaşabilirsiniz. Etkileşimli özelliği ile bu sistem aynı zamanda müşteri geri bildirimlerine, isteklerine ve önerilerine anında yanıt verme imkânı da sunar. Dijital pazarlamanın çevrimdışı pazarlamaya göre en büyük farkları ve faydaları, anında yatırım getirisi, anlık istatistikler ve düşük maliyetli öğelerdir. Sonuç olarak bir dijital pazarlama danışmanlık firması ile çalışarak müşteri ilişkilerini, müşteri memnuniyetini ve marka bilinirliğini hedefleyebilir ve ölçebilirsiniz. Farklı dijital kanalları en iyi şekilde kullanarak elde ettiğiniz hedef kitle sayesinde sektörünüzü ve rakiplerinizin pazarlarını da analiz edebilirsiniz.

  Start typing and press Enter to search

  Call Now ButtonBizi Hemen Arayın