Uluslararası Dijital Pazarlama Ajansı

Uluslararası dijital pazarlama ajansı olan Rayorca ile dijitalleşmenin tam zamanı! Dijital dünyadaki başarınızı yükseltmek istiyorsanız ve ihtiyacınız olduğunda size gerekli çözümleri sunan bir dijital pazarlama ajansı arıyorsanız, Rayorca ile bunu başarabilirsiniz.

Formu Doldurun Sizi Arayalım

  Dijital Pazarlama Ajansı Hizmetlerimiz

  Sosyal Medya Yönetimi

  Her markanın sosyal medyadan beklentileri farklıdır. Rayorca Dijital Pazarlama Ajansı’nın sosyal medya ekibi, ihtiyaçlarınızı analiz ederek doğru bütçeyle markanıza özel çözümler sunar. Bu, sosyal medya stratejisi oluşturma, içerik oluşturma, hesap yönetimi, sosyal medya kampanyaları ve reklamcılığı içeren bir süreçtir.

  Google Ads Yönetimi

  Rayorca, Google Ads reklamları ile markanızın hem Google Arama Ağı'nda hem de binlerce web sitesini içeren Google Görüntülü Reklam Ağı'nda görünmesine yardımcı olur. Google'ın ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde oluşturduğu bir Google Ads hesabı ile hedeflerinize ulaşabilir ve ardından Google Ads stratejinizi hayata geçirebilirsiniz.

  İçerik Pazarlaması​

  İçerik, dijital dünyada en çok tüketilen bilgidir. Web sitenizde veya sosyal medya hesabınızda oluşturulan görsel ve yazılı içerikler dikkat çekici olmalı ve sizi doğru bir şekilde yansıtmalıdır. Bu açıdan Rayorca’nın sunduğu başarılı içerik pazarlaması ile her zaman bir adım önde olabilirsiniz.

  SEO Hizmeti

  SEO ekibimiz tarafından oluşturulan kapsamlı bir optimizasyon stratejisi, belirlenen ciro artırıcı anahtar kelimeler özelinde sıralamanızı yükseltmeye odaklanır. Bu bağlamda Rayorca, önce sektörünüzü, rakiplerinizi ve müşterilerinizi analiz eder, ardından yüzlerce hedef anahtar kelime ile sonuç almak için size en uygun stratejiyi geliştirir.

  Neden En İyi Dijital Pazarlama Ajansı Olarak Rayorca'yı Seçiyorlar?

  Rayorca dijital pazarlama ajansı olarak ihtiyaçlarınızı tanır ve zaman kaybetmeden doğru teklifleri sunarız. Bu sayede dijital dünyada fark yaratmanıza yardımcı oluruz. Çünkü biz büyüme odaklı bir strateji ve çeşitli pazarlama yaklaşımları ile kalıplaşmış fikirleri aşan bir süreç izliyoruz.

  Dijital Pazarlama Süreci

  Doğru olarak hedef kitlesi ayarlanmış ve düzenli olarak optimize edilmiş dijital pazarlama stratejilerimiz ile ciddi satışlar ve görünürlük elde edebilirsiniz. Bu açıdan Rayorca ekibi olarak tüm süreci şeffaf bir şekilde yöneterek yanınızda oluruz.

  Tanışma​

  İhtiyaç ve isteklerinizi gerçekleştirebilmek için ilk olarak sizinle bir toplantı planlıyor ve markanızı sizden dinliyoruz. Ardından da yazılı bir brief talebinde bulunuyoruz.

  Analiz

  Markanızın kimliğini, müşteri tabanını ve verilerini inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz planları oluşturmak için size bir analiz sunuyoruz. ​

  Planlama

  Size ve sektörünüze uygun hizmet verdiğimiz alanlarda aylık planlar oluşturuyoruz.​ Plan çerçevesinde ilgili çalışmalar konusunda da sizinle deadlinelarımızı paylaşıyoruz.

  Aksiyon

  Oluşturmuş olduğumuz plan ve strateji üzerinden ilerleyerek çalışmalarımıza start veriyoruz ve yaptığımız çalışmalarla ilgili sizi düzenli olarak bilgilendiriyoruz.

  Raporlama

  İlgili ay içerisinde gerçekleştirdiğimiz çalışmaların detaylarını ve sonuçlarını önümüzdeki ayın ilk haftasına kadar hazırlıyor ve sizinle paylaşıyoruz.

  İstanbul Dijital Pazarlama Ajansı Rayorca

  İstanbul Dijital Pazarlama Ajansı Rayorca

  İstanbul Dijital Pazarlama Ajansı olan Rayorca, dijital büyümeyi hızlandırmak için danışmanlık ve ajans yaratıcılığını birleştirir. Dijital pazarlama, analiz ve strateji oluşturma ile başlar. Net bir dijital pazarlama stratejisine ve yol haritasına sahip firmalar, hedeflerine çok daha hızlı ulaşır. Henüz bir stratejiniz yoksa, bizimle iletişime geçerek markanızı büyütebilir ve verimli bir biçimde pazarlama hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

  Türkiye Genelinde Hizmet Veren Dijital Pazarlama Ajansı Rayorca

  Türkiye Genelinde Hizmet Veren Dijital Pazarlama Ajansı Rayorca

  Bugüne kadar Türkiye’nin her bölgesinden müşterilere hizmet sunmuş olan Dijital Pazarlama Ajansı Rayorca ile ürün veya hizmetinizi arayan potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Rayorca ekibi size bu süreçte, dijital dünyayı kapsayan her konuda destek olacak yetkinliğe sahiptir. Ekibimiz tasarımdan içeriğe, arama motoru optimizasyonundan reklam yönetimine, influencer marketing’den web tasarımına kadar tüm hizmet kalemleri konusunda destek sunarak iletişiminizi yönetir. Yapılan her çalışmada ekibimiz müşteri memnuniyeti ve başarı oranını merkezde tutar.

  Dijitalde Markanızı Yıldızlaştırıyoruz!

  Dijital pazarlama dünyasında markanız için sürdürülebilir stratejiler geliştiriyoruz. Marka kültürünüze uygun yenilikçi tasarımlar, yazılımlar ve dijital reklamlar ile online çözümler üretiyor ve markanıza değer katıyoruz. Bu aşamada markanız için hızlı, yaratıcı, fayda odaklı ve uygulanabilir çözümler üretiyoruz. Markanızın kişisel özelliklerini ve çalışma sürecini belirleyerek sizi en iyi şekilde tanımlıyoruz. Bu sayede markanıza özel çalışmalar sunuyor ve markanızı dijitalde yıldızlaştırıyoruz!

  Satisfied Clients

  Dijital Pazarlama Ajansı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  Dijital pazarlama ajansı, satışlarınızı ve gelirinizi artırmak için ürünlerinizi ve hizmetlerinizi çevrimiçi olarak pazarlamayı amaçlar. Bu doğrultuda yenilikçi stratejiler uygulayarak ve yöneterek işletmenizin dijital pazarlama ihtiyaçlarını karşılar. Sosyal medya hesaplarınızı yönetmekten web sitenizi yeniden tasarlamaya veya web sayfalarınızı ve içeriğinizi arama motorları için optimize etmeye kadar, dijital pazarlama ajansları her işi yapabilir. Sonuç olarak dijital pazarlama ajansları düşündüğünüzden daha fazlasını sağlar. Web tasarımı, Google ve sosyal medya reklamcılığı ilk akla gelen hizmetlerdir. Bunun dışında SEO, mobil pazarlama, influencer pazarlama, web odaklı üretim çalışmaları da yapılır. Aslında dijitalleşmeye katılım için en önemli iş alanlarını kapsar.

  Dijital pazarlama bir sektördür. En iyi dijital pazarlama ajansları ise sektöre yatırım yapar ve müşterileri için teknolojik gelişmelerden yararlanır. Çünkü marka sahibi olarak SEO, web, sosyal medya ve diğer analitiklerde çoklu araca yatırım yapmak ekonomik olarak zordur. Ancak dijital pazarlama ajansları, farklı sektörlerdeki farklı markalar için en iyi pazarlama sonuçlarını sağlamak adına kendi sektörlerinde bu araçlara yatırım yapar. Sonuç olarak siz de bu yatırımları yapan dijital pazarlama ajansları ile iş ortaklığı yaparak dijital teknolojiden faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra dijital pazarlama ajansı, yalnızca ilgilendiğiniz kitleyi hedefleyen uygun maliyetli çözümlerde uzmanlaşmıştır. Ayrıca ajanslar, her soruna bir dizi çözüm getirir ve satış ve pazarlama, e-ticaret, abonelik hizmetleri, faturalandırma ve teslimat dahil olmak üzere tüm müşteri deneyimi için çözümler sunar. Müşterilerin hedeflerine ulaşmak için stratejik düşünmeyi, teknik yeniliği ve marka oluşturmayı benimserler. Tüm bunlardan faydalanmak için ise ajansımız ile çalışabilirsiniz. Çünkü ajansımız çalışmanızın sonuçlarını görme fırsatı verir. Çevrimiçi olarak yaptığınız tüm etkinlikleri yönetebilir ve bunlardan elde ettiğiniz faydaları görmenizi sağlar. Maliyetler, bütçeleme ve planlama gibi birçok konuda size gelirinizi ölçme fırsatı da sunar. Buna ek olarak işinizin verimliliğini, gelirinizi ve bu gelirlerin sonuçlarını da görüntüleyebilirsiniz.

  Bir dijital pazarlama ajansıyla çalışmak, marka bilinirliğini artırmak, hizmet ve ürünlerinizi başarılı bir şekilde pazarlamak ve satışlarınızı artırmak için yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biridir. Ayrıca dijital dünyanın, pazarlama sektörüne hâkim olması ve pazardaki rekabetin her geçen gün şiddetli olması profesyonel destek almayı gerektirir. Seçeceğiniz dijital pazarlama ajansı sayesinde ise dijital reklam, dijital pazarlama ve sosyal medya pazarlama desteği ile profesyonel deneyimden yararlanabilir ve marka stratejinizi oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda seçtiğiniz bu ajans, tüm bu önemli işleri sizin için üstlenir ve siz sektörünüzdeki önemli çalışmalara odaklanırken daha başarılı bir kampanya yürütmenize yardımcı olur. Ancak yanlış bir ajans seçmek size zaman ve para kaybı yaşatabilir. Bu yüzden bir ajans seçmeden önce seçeceğiniz ajansın aşağıdaki özelliklere sahip olmasına dikkat etmelisiniz:

  • İşinizi ve hedeflerinizi anlamalı.
  • Hedefler konusunda dürüst ve gerçekçi olmalı.
  • Hizmete göre ayrılmış özel bir strateji sağlamalı.
  • Sağlam teknik uzmanlığa ve endüstri deneyimine sahip olmalı.
  • Sizinle olumlu ve şeffaf bir ilişki kurmalı.

  Genel olarak, bir dijital pazarlama ajansı, firmanızın pazarlama amaçlarını ve hedeflerini gerçekleştirmek için uzun bir süre boyunca çalışır. Yeni bir web sitesinin geliştirilmesi gibi tek seferlik işlerin yanı sıra devam eden başka pazarlama çalışmaları da yapar. Bu ajanslar, ticari ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için birden fazla dijital kanal kullanabilir. Kullanılan dijital kanallar, belirli pazarlama stratejilerine, bütçeye, sektöre ve pazarlama çalışmaları için onaylanan zaman dilimine bağlı olarak değişir.

  Pazarlama çabalarınızı uygulamak ve sürdürmekle ilgili tüm görevler dijital pazarlama ajansları tarafından gerçekleştirilir. Bu ajanslar, bir işletmenin genellikle kurum içi uzmanlığa sahip olmadığı tek bir çatı altında çok çeşitli pazarlama hizmetleri sunan bir kaynaktır. Ajansın çok sayıda müşteri hedefi vardır, ancak nihai hedef, ürününüzü ve hizmetinizi artırmanıza yardımcı olmaktır. Bu yüzden yapılan tüm çalışmaların, firmanıza olumlu getirileri olur.

  Reklam yönetimi birçok platformda yapılmaktadır. Bu açıdan Rayorca dijital pazarlama ajansı olarak Google, LinkedIn, Instagram, YouTube ve TikTok mecralarında reklam yönetimi yapıyoruz. Ayrıca bu mecralar arasından en önemlileri olan Google Ads ve Facebook ads tarafı için de gerekli olan tüm sertifikalara sahibiz.

  Dijital pazarlama ajansımızda fiyatlar genellikle markaya, markanın iş yüküne, platforma ve yapılan işe göre değişmektedir. Bu yüzden net bir fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Dijital pazarlama kampanya yürütme sürecimiz 9 adımda gerçekleşir:

  • İlk olarak pazarlama hedeflerinizi belirleriz.
  • Ardından hedef pazarı tanımlarız.
  • Pazarı tanıdıktan sonra anahtar kelime ve konu araştırması yaparız.
  • Sonrasında pazar araştırması ve rekabet analizi yaparız.
  • Pazar araştırmasından sonra bir satış kanalı seçer ve bir bütçe belirleriz.
  • Ardından bir içerik kaynağı oluştururuz.
  • Asıl kampanyanızı yürütmeden önce ilk olarak pilot kampanyalarınızı yürütürüz.
  • Bu kampanyanızı izler ve performansını analiz ederiz.
  • Analizlerimizin ardından da asıl bütçeyi harcamaya başlarız.

  Bütçe, dijital pazarlama için çok önemlidir. Ancak bu sorunun net bir cevabı yoktur. İş dünyasında kabul edilen genel kural, dijital pazarlamaya yaklaşık %10 harcamanın yapılmasının doğru olduğu şeklindedir. Şirketin satışlardan elde ettiği gelirin pazarlama faaliyetlerine harcanması gerektiğine dair genel bir inanç vardır. Ancak, bunun işe özel değişikliklere tabi olduğu açıktır. Şirketler, işlerini genişletmek için her zaman pazarlamayı kullanmalıdır. Bu amaçla, dijital araştırmalarda geleneksel yollardan birçok reklam kuruluşunu gerçekleştirirler. Ancak, dijital pazarlama geleneksel medyanın çok önemli bir yönüne sahiptir. Ölçüm ve ölçeklendirme dijital pazarlamayı geleneksel sorunlardan çok daha faydalı hale getirir. Eğer dijital pazarlama stratejileri işe yarayıp yaramadığı fark edilebilirse bu stratejiler artırılabilir. Burada genel kural %10’un eşiğini aşabilirsiniz. Bu aşamada işinizi büyütmek ve dijital pazarlama harcamalarınızı belirlemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Dijital pazarlamanın muazzam bir gücü vardır. Sadece birkaç kampanya ile milyonlarca kullanıcıya birkaç saatten daha kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. E-ticaret platformlarında benzersiz fırsatlar sağlamak için çeşitli pazarlama ve satış uygulamaları kullanılmaktadır. Ancak dijital pazarlama çalışmaları sadece satış amacıyla kurgulanmaz. Satış sonrası faturanızdaki rakamlar, pazarlamanın tek beklenen faydaları değildir. Başarılı bir dijital pazarlama çalışması, planlı bir strateji gerektirir. Bu strateji, kısa vadeli ve uzun vadeli hedeflere farklı hedefler eklemenizi sağlar. Pazarlama, tek bir reklam kampanyasının veya tek bir aracın kullanılması değildir. Amaç, plana en uygun araçlarla hedefe ulaşmaktır. Pazarlama çalışmaları sadece satışla da ilgilenmez. Pazarlama, bir markanın bilinmesi ve tanınmasının çok önemli olduğu durumlarda tanıtım ve farkındalık kampanyalarını da içerir.

  Dijital pazarlamacılar, sıfırdan bir marka yaratabilir, bu markayı doğru bir şekilde konumlandırabilir ve sizi pazar lideri yapabilir. Bunun yanı sıra mevcut markalar için marka bilinirliğini artırabilir, trafiği ve satışları hızlandırabilir. Bu, Google ile ilişkinizi geliştirir ve rekabette bir adım önde olmanızı sağlar. Kısaca başarılı bir dijital pazarlamacının en önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Esneklik: Dijital dünya sürekli gelişir ve en iyi dijital pazarlamacılar değişen medyaya, kanallara, araçlara, algoritmalara ve yazılımlara hızla uyum sağlayabilirler.
  • İş birliği ve Takım Çalışması: Pazarlama, işletmelerin hedeflerine ulaşmalarına ve karlarını artırmalarına yardımcı olmakla ilgilidir. Bu nedenle, dijital pazarlamacıların şirket içindeki tüm ekiplerin başarısını desteklemesi önemlidir.
  • Güvenilirlik ve Odaklanma: Sosyal medya gibi alanlarda hedeflere ulaşmak veya başarılı bir içerik pazarlama stratejisi geliştirmek isteniyorsa, bunları yakından takip edebilmek gerekir.
  • Analitik Düşünme ve Karar Verme: Dijital pazarlama, analiz edilen verilerden sonuçlar üreterek bir strateji oluşturmayı içerir. Bu nedenle, kapsamlı bir süreç oluşturmak için verileri analiz edebilmek önemlidir.
  • Girişimcilik: Stratejileri kontrol etmek, bir dijital pazarlamacının en önemli becerilerinden biridir. Kariyerlerinin çoğu, sürekli değişen dijital dünyaya uyum sağlamayı içerdiğinden, dijital pazarlamacılar sürekli olarak yeni beceriler öğrenir ve sorunlar ortaya çıktığında dijital pazarlama stratejilerini günceller.

  Günümüzün internet kullanıcıları, alışveriş becerilerine sahip kişilerin çoğunluğunu oluşturmaktadır. Önümüzdeki yıllarda bu oranın artacağı da tartışılmaz bir gerçektir. Bu doğrultuda satışlarınızı artırmak için mutlaka bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmalı ve markanız için doğru yolu seçmelisiniz. Çünkü dijital pazarlama ile online satışları artırmak mümkündür. Bu aşamada Rayorca olarak, işletmenizin tüm dijital ihtiyaçlarını karşılamak ve yönetmek için dijital pazarlama hizmetlerini kullanıyoruz. Stratejilerimiz, şirketin bilinirliğini ve web sitesi trafiğini artırır. Bu sayede online satışlarınızı dolaylı olarak artırırız.

  İşletmelerin müşterileriyle daha yakın iletişim kurmasını sağlayan dijital pazarlama platformları, her geçen gün daha da önemli bir hale gelmektedir. Geleneksel pazarlamaya göre daha uygun olması, çift yönlü iletişime sahip olması ve müşterilere her an, her yerden ulaşabilmesi, şirketlerin dijital pazarlamaya yönelme sebeplerinden biridir. Ayrıca insanlar mağazalara gitmek yerine çevrimiçi alışverişe yöneldikçe dijital pazarlama platformları gelişmiş ve daha yaygın hale gelmiştir. Dijital pazarlama, bilinirlik çalışmaları için çok güçlü bir araç sağlar. Günümüzde Google, Facebook, LinkedIn reklamları için çeşitli dijital pazarlama platformları vardır. Diğer dijital pazarlama platformları ise aşağıdaki gibidir:

  • Google Ads
  • Facebook Business Manager
  • LinkedIn Ads
  • Twitter Ads
  • Tiktok Ads
  • Criteo

  Dijital pazarlama kampanyalarını izlemek ve yönlendirmek için hem marka bilinirliği hem de satış dönüşümü için önemli göstergeler vardır. Özel iş planınıza ve pazarlama faaliyetinize bağlı olarak, bazı göstergeler diğerlerinden daha önemli olabilir. Raporunuzu en alakalı performans göstergesine göre daraltmak, dijital pazarlama başarınızın nasıl görüneceğini yansıtır. Kampanyalarınızı ölçmek için ise aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:

  • Genel Web Sitesi Trafiği
  • Kaynağa Göre Trafik
  • Yeni Ziyaretçiler ve Geri Dönen Ziyaretçiler
  • Oturumlar
  • Ortalama Oturum Süresi
  • Sayfa Görünümleri
  • En Çok Ziyaret Edilen Sayfalar
  • Çıkış Oranı
  • Hemen Çıkma Oranı
  • Dönüşüm Oranı
  • İzlenimler
  • Tıklama Oranı

  Start typing and press Enter to search

  Call Now ButtonBizi Hemen Arayın